1. Reklam alanı
2. Reklam alanı
9 Temmuz 2021

“Şehrimizde Sinema Var” projesi Eskil İlçesinden başladı

Yüzlerce çocuk palyaço gösterisi ile eğlenirken vatandaşlar Açık Hava Sinemasında film izledi. 

Aksaray Valiliği himayesinde ‘Şehrimizde Sinema Var’ projesi Eskil İlçesinden start aldı. Bütün ilçelerde gerçekleştirilecek proje kapsamında çocuklar için eğitici animasyonlar, çizgi filmler ve palyaço gösterisi sunulurken aileler için birbirinden seçkin sinema filmlerinin gösterimi yapılacak.

Projenin yürütücüsü Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan yaptığı açıklamada;

Aksaray Valimiz Hamza Aydoğdu’nun himayelerinde tüm ilçelerde ve il merkezinde çocuklar ve vatandaşları sinema ile buluşturduklarını söyledi.

Projenin kapsamında Eskil’de ilk gösterimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Doğan; “Eskil ilçemizin yaylalarından, köylerden ve mahallelerden gelen çocuklarımız etkinliğe büyük ilgi gösterdi. Çocuklarımız eğleniyor, vatandaşlarımızı da böyle farklı bir etkinlikle buluşturuyoruz.

Proje kapsamında tüm ilçelerimizde bu etkinlikleri düzenliyoruz. Çocuklar için animasyonlar, palyaço gösterileri yine seçkin filmlerin gösterimleri ile vatandaşları sinema ile buluşturuyoruz.”dedi

Etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri gerçekleştirilen projenin çok önemli olduğunu, pandemi sonrasında bu tür etkinliklerin devamını beklediklerini ifade ederek memnuniyetlerini belirttiler.


3. Reklam alanı
4. Reklam Alanı