BİR DAKİKA DÜŞÜNÜN !!

BİR DAKİKA DÜŞÜNÜN !!

image

Yasin Paydaş

Köşe yazarı

Kadınlara çocuk gibi davranma diyorlar. Sürekli vıdı vıdı ediyorsun diyorlar. Ama durup bir nedenini sormuyorlar.

Oysa çok değil, bir dakika düşünseler anlarlar. Aksine kadınlar konuşuyorlar tamam ama, anlatamıyorlar. Çocuk gibi davranilmasinin bence tek nedeni, sürekli uygulanan aile ve çevre baskısından dolayı keyiflerince yasayamamalarindan dolayıdır. "Sen kadınsın yapamazsın, gidemezsin. " denmesinden dolayıdır. 


Şiddete uğrarlar, susarlar. Baskılara karşı susarlar. Sürekli ikinci planda kalırlar, susarlar. Yaşamaz, yaşatırlar, sesleri çıkmaz. Ama en ufak bir tartışmada bile, çok konusuyorsun denir.


Kadınlar olmasaydı ağaç kavugunda mı büyüyüp, yetişmeyi düşünüyordunuz ?

Eğer mümkünse böyle bir şey, şiddet uygulayanlari ağaç kavuklarinda en az bir gün yaşatsinlar. Oluyorsa çıkıp desinler denedik oldu diye. Kendi eşlerine, dostlarina laf gelince etmediğinizi bırakmazsınız, ama başka kadınlara sarkıp, demediginiz laf kalmaz. 


Yol ortasında dövülür, aksine "vur vur."sesleri yükselir.

Ezelden beri değişen bir şey yok, ne yazık ki...

Değişen tek şey, öldürülen kadın sayısı. Koruma altında olsalar bile, bir şey farketmiyor. Her geçen gün cinayetler artıyor. Bunları yapan caniler ise, serbest bırakılıyor. Olan günahsız kadınlarımıza oluyor.

Bunca şeye rağmen "susup evde otursunlar, çocuk bakıp, ev temizlesinler."deniyor. Pek çok kadının gözü ne yatta, ne de katta... Sadece insan yerine konmak istiyorlar. Eşitlik, özgürlük istiyorlar. 


ŞİMDİ HERKESİ BİR DAKİKALIK DÜŞÜNMEYE DAVET EDIYORUM DEDİKLERİM DE HAKLI MIYIM HAKSIZ MIYIM ???

Yasin Paydaş _Aksaray Aktif Haber